Виставка “На шляху до Незалежності”.

26 серпня 2022 р., до Дня Незалежності України, в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «На шляху до Незалежності». Вона присвячена важливим віхам боротьби українського народу на захисті і ствердженні української Незалежності протягом останніх років від дня проголошення Акту про Незалежність України. Головний акцент виставки – війна за відстоювання територіальної цілісності України, боротьба проти безпрецедентного та зухвалого втручання росії у внутрішні справи України.
Експонати на виставці, як свідки, розповідають про відстоювання української Незалежності в Запоріжжі і в Києві під час подій Помаранчевої революції і Революції Гідності.
На виставці представленні світлини, особисті речі воїнів ЗСУ, учасників АТО і ООС, а також сучасні експонати, які розповідають про повномасштабну російсько-українську війну 2022 р. Це фрагменти зброї, які надали: 55-а окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», 37-й окремий мотопіхотний батальйон, 110-а окрема бригада територіальної оборони, підрозділи національної гвардії. На виставці демонструються фрагменти сучасного озброєння ЗСУ: корпуси ПЗРК «Ігла», британської ракети NLAW, РПГ «Матадор», гільза болгарського снаряда «Намален» до гармати Д-30 та ін.
Важливе місце приділено бійцям полку особливого призначення «Азов». Це пов’язано з багатоденною обороною міста-героя Маріуполя, поряд з якими героїчну стійкість проявили морські піхотинці, прикордонники, службовці СБУ, бійці тероборони, національної поліції та багато інших.
Герої не вмирають. Фотознімки деяких наших земляків, що віддали своє життя, захищаючи українську землю, розміщені на банері «Пам’ятаємо. Вклоняємося. Завдячуємо».
На виставці представлено більше 150 експонатів. Відвідати її можна буде – понеділок, середа, п’ятниця з 9.00 до 14.00.