Виставка «Чорнобиль-35»

Запоріжжя долучається до відзначення 35 роковин Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 2021 року в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї о 14:00 відкривається виставка CHORNOBYL35.com.


     Це інтерактивна виставка на базі мобільного додатку Chornobyl App, у рамках проекту CHORNOBYL35.com.

На 2021 рік припадає 35-а річниця аварії на ЧАЕС – найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Відлуння цієї трагедії відчувається і нині, ця страшна подія вплинула на весь світ, і звісно, на нас, українців, що роками живуть із Чорнобилем у серці. Проте згідно з результатами останніх соціологічних досліджень 60% українців все ще недостатньо обізнані у цій темі, продовжують вірити у численні радянські фейки та міфи. 35-ті роковини – це ще один привід змінити цю ситуацію та повернути Чорнобиль у поле свідомості суспільства. «Що означає Чорнобиль особисто для мене?» – саме на це питання дозволить відповісти кожному українцю серія заходів вшанування пам’ятної дати.

«Хто, як не українці, мають більше за інших знати про Чорнобиль? Чорнобиль це наш виклик з майбутнього, заклик до екологічної свідомості, урок, який ми маємо вивчити та передати наступним поколінням, яким ще його доглядати. Тому ми впроваджуємо глобальну інформаційну кампанію та серію заходів щодо знайомства із багатовимірністю такого явища, як Чорнобиль сьогодні, в якому є місце не тільки болю та жалю, а й подвигу героїв, любові та відновленню» – каже автор та розробник концепції Валерій Коршунов.
За допомогою Chornobyl App та постерів можна відвідати Чорнобиль віртуально та познайомитись з його сучасним та минулим, культурними та науковими проєктами.

Завантажити додаток можна вже за посиланнями: https://chornobyl.app, але 26 квітня потрібно буде його оновити, щоб з’явився функціонал виставки.

Проєкт створено за спільної ініціативи МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та Офіційний мобільний додаток «Chornobyl APP», у партнерстві з Національним Музеєм Чорнобиль, МГО «Центр Прип’ять.ком», МО «Союз Чорнобиль-Фукусима», «Українська Спілка ветеранів Афганістану та Чорнобиля», проект «Звуки Чорнобиля», виставка ARTEFACT: CHORNOBYL, «Урок пам’яті Чорнобиля для 1-11 класів».